Affetme Meditasyonu

Ben Okri der ki; Acıyı yaratmak, üstesinden gelmek, katlanmak, değiştirmek ve aşmak insanoğlunun en kendine has yönüdür.... 

İşte bu sözün ışığında geçmişimizin kısıtlayıcı bağlarından özgürleşerek AN ın içerisinde geleceğimizi güzelleştirmek için aşağıdaki hediyemi kabul etmenizi ve düzenli bir şekilde uygulamanızı rica ediyorum...

Meditasyonu dinlemek için tıklayınız >>

Hangi hedefime ulaşmak istersem isteyeyim ve hangi değerli öğretileri, eğitimleri almış olursam olayım ileri gidebilmek için bağlarımdan beni bağlayan prangalarımdan kurtulmam gerektiğini gördüm ve her bağımı çözdüğümde yepyeni bir özgürlüğe kavuştum. Şimdi sıra siz de hedeflerinizi gerçekleştirmek için: Geçmişin kısıtlayıcı bağlarından özgürleşin!

Hedefimiz, gerçekleştirmek istediğimiz vizyonumuz her ne olursa olsun bu konuda atacağımız en değerli adım affetmektir. Hem kendimizi hem de geçmişte yaşadığımız bizi üzen deneyimlerimizin kısıtlayıcı duygusal yüklerini özgürleştirmek için affetmektir. 

Affetmek Latince bağları çözmek anlamına gelir!

Peki, o zaman affetmediğimizde neye bağlanırız. Yaşadığımız olay geçmiştir bir anı olmuştur. Tatsız üzüntü veren bir anı… Bu anıdan bize miras kalan ise hatırladığımız üzücü hayaller ve duygulardır. Hedeflerimizin gerçekleşmesi için imajinasyonun gücünün çok önemli olduğundan farklı başlıklarda bahsettik. Hissiz bir şekilde yapılan imgelemenin ya da olumlamanın ise bize yarar sağlamayacağını da öğrendik. 

  • Neydi imgelerimizi hayata geçiren? 
  • Neydi olumlamalarımıza can veren? 
     

Duygularımız.. 5 duyumuzu da içerisine katarak gerçek-miş gibi yaşadığımız olumlamalarımız, imajinasyon çalışmalarımızdı hayat bulan ve dolayısıyla da yaşadıklarımız.. 

Hayallerimizi bu şekilde canlandırabilmek için bol bol alıştırma yapmalıyız ancak zaten yaşadığımız üzüntülü durumlar için alıştırmaya gerek yoktur. O kişilerden ya da olaylardan özgürleşmedikçe zihnimizde sesleri, bedenimizde bizi üzen duyguları yeniden yeniden yeniden canlandırır dururuz... Ve can veririz geçmişte kalması gereken unuttuğumuz bu üzüntülerimize... Hepimizin bildiği gibi artık; beynimiz hayal ile gerçeği birbirinden ayırt etmez. Bazılarımız hatırlamaz bile yaşadığı incitici anıları, gömmüştür çoktan bilinçaltının derinliklerine…

Neden diye sorar o zaman? 
Neden her ilişkim üzücü bir şekilde bitiyor?
Neden pek çok şeyim olduğu halde kendimi mutsuz hissediyorum?
Neden hep iyi başlayan iş yaşantım üzüntülü bir şekilde bitiyor?
Neden dostlarım vefasız çıkıyor? 


Nedenler bitmez.. 
Neden mi? Bir konu ya da kişi ile ya da yaşamımızda şu anda olmasını istediğimiz gerçekleşmesini istediğimiz hedeflerimizle ilgili olarak ilk kurduğumuz ilişki nasılsa ve bu konuda duygusal olarak nasıl hissediyorsak devamı da o şekilde gerçekleşir. 

İçimizde bastırdığımız, doğru bir şekilde ifade etmediğimiz, incinmişliklerimiz, kırgınlıklarımız, öfkelerimiz bizi sürekli ilk kurduğumuz ilişkiye bağlayan prangalar olur. Biz her ne kadar yeni ilişkilere... Yeni işlere... Yeni arkadaşlara, yeniye dair ne istiyorsak ona doğru yol aldığımızı sansak da bağlarımız bizi sıkı sıkı tutar ve olduğumuz yerde boşa adımlar atarız. Bağımızın uzunluğu kadar bir daire etrafında döner dururuz. Bu bir kısırdöngüdür artık. 

Affederek işte bu bağları çözer adımlarımızın bizi gerçekten hedeflerimize, istediklerimize götürmesini sağlarız. Affetmenin özgürleştirici gücü ışığında hazırladığım bu meditasyonun size ve sevdiklerinize gerçekleşmesini istediğiniz tüm hedeflerinizle ilgili olarak sağlam bir temel oluşturmasını seçiyorum...

Deneyimleyebileceğimiz en güzel ve en derin duygu,  mistik olanı hissetmektir. 
Bu bütün gerçek bilimin tohumudur.. 
Albert Einstein 

Işığınız.. ışığımız daim olsun.. 

Sevgiyle


Meditasyon Dinle:

Meditasyonu ben seslendirdim, zaten duyacaksınız ne diyorum, ancak rahatlatıcı ve hipnotik dil kullandığım için araba kullanırken, dikkat gerektiren işler yaparken kesinlikle dinlemeyin, ben gece uykunuzda dinlemenizi tavsiye ederim. Kısa sürede fayda asağlamak için 45 gün boyunca gün atlamadan dinleyin. Ardından ihtiyaç duydukça dinleyebilirsiniz. Genel olarak rahatlatıcı bir telkin olduğundan dinleyenler uyku kalitelerinde artış, daha dikkatli olmak, rahat konsantre olmak, mutlu ve huzurlu olmak, daha sağlıklı olmak şeklinde pek çok geri bildirimde bulunmuştur.

Meditasyonlarım ve telkinlerimin telif hakları evrensel yasalarca korunmaktadır.

Bu siteye üye olduğunuz için  sizin kullanımınıza açıktır. Sizinle birlikte aynı evde olanlarda ister istemez dinleyecektir sorun yok, ancak başkalarına vermek, çoğaltmak, ücretsiz dağıtmak, para karşılığı satmak kendi niyetinize ihanettir. Evrensel yasalar her daim çalışır ;)

Beni Arayın
.
KVKK Aydınlatma Metni