Geliştirici Reiki Sistemleri


Pek çok yazımda bahsetmişimdir, bu gün olduğum konuma gelmemi sağlayan ve yolu sevgiyle açarak yükselmeme vesile olan, “vitiligo” gibi iyileşmez denen hastalığımı iyileştirmeme araç olan en önemli unsur “reiki çalışmaları”mdır.  Tüm danışanlarıma, dostlarıma her daim mutlaka bu kadim öğretiyi disiplinli bir şekilde uygulamalarını tavsiye ederim.. 

Benim öğretmenliğini yaptığım reiki sistemi Japon Reiki Sistemlerini içermektedir ve Klasik Batı Reikisinden farklı olarak daha disiplinli çalışmalar içerir... Usui Sensei zamanında Reiki okulları vardı. Öğrencinin gelişimine göre eğitimler bir yıla kadar bile uzayabilirdi. Bu gün yaptığımız, nefes, renk çalışmaları, bilinçaltı temizliği, eft gibi farklı çalışmalar orijinal reiki sisteminin içerisinde zaten vardı ancak batıya açılan kapıda maalesef orijinal reiki sistemine ait pek çok kayıplar yaşanmıştır.. 

Elbette çağımız hızlı bir çağ, hiç birimizin bir ekolu öğrenebilmek için aylarca ayıracak ne vaktimiz, ne de bütçemiz var..  Kundalini, Sacred, Karuna, gibi enerji sistemleri Klasik Reiki Üstatları tarafından derin reiki meditasyonları yaparken tekrar keşfettikleri enerji sistemlerinin birer parçalarıdır.. 

"Bir şeye dair her şeyi öğrenin, her şeye dair bir şeyler bilin."  Var Dyke  bu sözünde ben de etkileri var olsa gerek ki öğretmenliğini yaptığım sisteme dair sayısını hatırlayamadığım pek çok enerjiye insiye oldum... Bu farklı enerji sistemlerini bizzat denedim, etkilerini yaşamımda yararlı olarak gördüklerimi öğrencilerime de gelişimlerine katkı olsun diye öğrettim, kenara ayırdıklarımın sayısı ise bir elin parmağını geçmez.. 

Farklı enerji sistemlerinin bize olan en önemli katkısı, Orijinal Reiki’ye ait olan çalışmaları aşama aşama öğretmesidir, Örneğin;

  • Violat Flame Reiki
  • İmera Reiki 

Japon Reiki Sistemini öğretirken uzaktan uyumlama yapmam, ilk kez reiki ile tanışacak bir kişinin öğretmeni ile kesinlikle bir arada olarak ortak enerji alanını paylaşması gerekmektedir.  Violet, İmera gibi çalışmaları da uzaktan yapmam ancak uzaktan insiye ile öğrenebileceğiniz çalışmalarda vardır.. Size naçizane bir dost, yıllardır bu yolda bir eğitmen bir öğrenci olarak tavsiyem kimden insiye olduğunuzun farkında olun. Öğrenci öğretmenini seçer daima.. Klasik Reiki eğitimini de kesinlikle bire bir uyumlama ile öğrenin. 

Bu çalışmaları yaparken, Reikinin kaynağı olan evrensel koşulsuz sevgiyi birlikte saf sevgi ile paylaşabiliriz... Bunun daha pek çok geçerli sebebi vardır ancak konuyu çok uzatmak istemiyorum diğer yandan bazı danışanlarımdan duyduğum diğer konu, bazı kişilerin  reiki  çalışmalarını ücretsiz vereceklerini söyleyerek kişileri nahoş davranışlarda bulunması. Genel bir hayat kuralı ki bu her şey için geçerlidir;

Her şeyin bir bedeli vardır! Ve bedava peynir sadece fare kapanında bulunur!

Evrende almanın ve vermenin bir dengesi vardır... Sürekli veren fakat almayı bilmeyen bir kişinin sonunda elinde verecek bir şeyi kalmaz. Üstelik sadece verici olmak, sözüm ona iyilik yaparken karşımızda ki insanda da negatif karma yaratır. Bu konu ile ilgili müsait olduğum zamanda bir makale hazırlayacağım.. 

Ben öğrendiğim her kelimenin karşılığını ödedim.. Enerji sistemlerinde alınan para evrensel enerji için alınmaz- alınamaz. Bunun bedelini zaten kimse ödeyemez. Nasıl ki bir matematik, bir fen öğretmeni matematik ya da fen için para almıyor kendi bireysel emeğinin karşılığını alıyor ise aynı durum enerji sistemleri için de geçerlidir. 

Her öğrendiğimiz bilginin bir sorumluluğu vardır!

Usui Reiki her daim temeldir, bu temeli güçlendirmek içinde farklı enerji sistemlerinden, aktivasyon çalışmalarından büyük yarar sağlarız. Burada önemli olan nokta öğrendiklerimiz ile ne yaptığımızdır. Yaşam yolunuzun her daim sevgi ile aydınlanmasını mutlulukla şekillenmesini seçiyorum.. 

     Işığınız daim olsun...

Nameste

Özlem Şahin
 

Beni Arayın
.
KVKK Aydınlatma Metni