Reiki 4. Seviye: SHIHAN

Japonca, Shihan “öğretmen, üstat” anlamına gelir.

Terim Mikao Usui tarafından, onun Kişisel Mükemmelliğe Ulaşma yönteminde eğitimin dördüncü seviyesini dizayn etmek için kullanıldı. Eğitimin bu seviyesi Batı Reikisinde dördüncü seviyeye karşılık gelir.
 

Reiki sistemini öğretebilmek için alınan eğitimdir.
 

Bu seviyede öğrenci diğer tüm seviyelerde yeteri kadar deneyim sahibi olarak sorumluluk alacak bilince erişmiştir.  Reikiyi aktarabilecek şekilde enerji güçlendirmesi yapılarak sembolün çalışma prensipleri öğretilir. Öğrencinin Reiki kapasitesi büyük ölçüde artar.  Artık Üstat olmaya hazır olan öğrenciye semboller ile insiyasyon yapma, öğrenci yetiştirme prensipleri öğretilir. Üstatlık seviyesi için inisiyasyon uygulanır ve üstat sembolünün kullanım şekilleri öğretilir.

 

Son derece sorumluluk isteyen Reiki öğretmenliği,  öğrencilere Reikiyi en doğru şekliyle anlatmanın sorumluluğunu alma demektir. Bu nedenle insiyasyon kadar, anlatım ve reikiyi yaşayış şekli bu seviyede önemlidir. Son iki seviye birçok öğretmen tarafından birleştirilerek verilir. Eğer öğrenci rehberlik yapmaya hazır ise bunda sakınca yoktur. Ancak öğretmenlik sorumluluk ve bilinç ister. Maalesef bu konuda yetersiz kalan ve maddiyat için insiyasyonlar yapan öğretmenler nedeniyle pek çok kişi Reiki’nin güzelliklerini deneyimleyememiş, yaşamlarını ışıkla dolduramamışlardır.

 

Bu açığı kapatmak hem bilinçli öğretmenlerin hem de sizler gibi Reikiye hak ettiği saygıyı vererek yaşamlarına güzellikleri doldurmayı başarabilmiş sevgi yolcularının görevidir. Bu aşama, geleneksel Usui Sistem düşünce tarzına göre hayatını Reiki’ye adayacak, saygın bir şekilde bütünün hayrını gözeterek iyilik yolunda ilerleyecek şifacı olanlara verilir.

 

Bu eğitimi sadece 3. Seviyeyi benden öğrenmiş olanlara eğitim olarak vermekteyim. Daha önceki eğitimleri benim sistemimde öğrenmediyseniz müracaat etmeyiniz.


Eğitim detayları için:

info@mistikakademi.com  


tıkla ve Sınıfa KAYIT OL!

Nameste

Özlem Şahin

Beni Arayın
.