Reiki 3. Seviye: SHINPIDEN

Japonca, Shinpiden “SIR” anlamına gelir.

Terim Mikao Usui tarafından, O’nun Kişisel Mükemmelliğe ulaşma Yönteminde eğitimin üçüncü seviyesini tasarlamak ve tanımlamak için kullanıldı.

Eğitimin bu seviyesi Batı Reikisinde üçüncü seviyeye karşılık gelir.

Eğitimin bu aşamasında öğrenci spritüal ve fiziksel dünyasında yol kat etmiş, koşulsuz sevgi ve birlik bilincini yaşamına yansıtmaya başlamıştır. Reiki’yi öğretme aşamasına hazırlanmak için bu seviyede ek uygulamalar ve ödevler verilir.  

Bu aşamada önce, öğrenciye semboller ile insiyasyon yapma, öğrenci yetiştirme prensipleri öğretilir. Üstatlık seviyesi için inisiyasyon uygulanır ve üstat sembolünün kullanım şekilleri öğretilir. Ancak başkalarına insiyasyon yapma yetkisi açılmaz.  Bu aşama, ileri seviye olarak adlandırılabilir. Bu aşamada ilerleyen ödevlerini tamamlayan öğrenciye üstat olma yetkisi verilir.


Üstat sembolü, daha yüksek enerjilere açılmak ve bu açılma yeteneğini kuvvetlendirmek içindir. Yüksek enerjiler için daha geniş bir kanal olmayı sağlar. Bu sembol, vibrasyonu çok kuvvetli bir güçtür. İnisiyasyon işlemi sırasında daha yüksek enerjilere kanalize olunur. Meditasyon ve kişisel gelişimde kullanılır. Bu sembolün odağı ruhun tedavisidir.

Birçok kişi, bu aşamaya üstat olmak için değil, şifa uygulamalarının daha ileri tekniklerini öğrenmek için katılır. Reiki üstadı olmak, uzun süren çalışmalar gerektirir. Bu seviyede, Reiki sisteminin öğretilmesi ile ilgili de bazı bilgiler vardır. Reiki’ye uyumlanma, yani inisiyasyon uygulama bilgileri bu eğitimde öğretilmez.

 

Üstat sembolü ile yapılan çalışmalarda, Reiki’nin meditatif yönü yoğunluktadır. Ruhî tekamül ağırlıklı ve uzun süreli bir eğitimdir.

 

Bu eğitim sadece yüz yüze verilir.

  • Kişiye özel eğitim verilir. 

En az 4 kişilik grup oluşturduğunuzda özel grup eğitimi verilir.

Seminer süresi: Teorik bilgiler için tek günlük eğitim yeterlidir ancak bu eğitimde öğrencinin hazırlaması gereken ödevleri, uygulaması gereken çalışmaları vardır. Bu nedenle eğitim öğrencinin gelişimine ve ödevlerini teslim etme süresine göre değişkenlik gösterir.                                                

Katılımcılara sertifika verilecektir.

Eğitim sonunda Özlem Şahin’e ait Shinpiden Çalışma Kitabı verilecektir...

Eğitim için 21 günlük süre içerisinde insiyasyonlu başka bir eğitim almamış olmanız gerekir.

 

Eğitim açıldığında bilgilendirilmek için veya özel ders almak için aşağıda yer alan derse kayıt ol kısmını doldurunuz.


Eğitim detayları için:

info@mistikakademi.com  


tıkla ve Sınıfa KAYIT OL!

Nameste

Özlem Şahin

Beni Arayın
.